GARDINUPPSÄTTNING, Kina, 1900-tal.

Elva kortare samt fyra längre gardinvåder, längd 42-270 cm. Fem sidovåder samt sex tofsar.

Ställvis hårt slitage. Missfärgningar, blekning och fläckar. Lösa kantband och sömmar.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed