BROSCH samt ÖRHÄNGEN, ett par, med turkoser och blå pastestenar, förgyllt silver.
Brosch, med blå pastestenar och filigranarbete. Längd 6,5 cm. Örhängen, ett par, med turkoser och filigranarbete. Med svenska importstämplar. Skruvstift systemmat. Höjd 2,2 cm. Totalvikt ca 18 g.
Slitage. Missfärgning av två turkoser.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.