KERAMIKFÖREMÅL, 6 delar, Bitossi, Italien, 1900-talets andra hälft.
Melerad glasyr i blåa och gröna toner. Tre vaser med reliefdekor. Höjd 17-31 cm. Ljusstake med uppsvängd ljushållare. Höjd 17 cm. Två figurer i form av häst och elefant. Höjd 9-14 cm.
Några repor och glasyrdefekter. Häst med lagad svans. Nagg.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.