Bronserad och förgylld. Oval form med pärlstavsdekor och krönande bandrosett. Löstagbar dubbel ljusarm i bladguldsförgyllt järn. Enligt uppgift från Edebo Prästgård. Höjd 53 cm, bredd 33.5 cm.
Anlupet glas. Bortfall av kredering och färg. Slitage.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.