Christian Dior

(France, Grundat 1945)
Christian Dior
(France, Grundat 1945)

WEEKENDBAG, Christian Dior.

Monogrammönstrad canvas med blå läderdetaljer. Invändigt beige canvas, ett dragkedjeförsett fack. Märkt "Christian Dior BAGAGES, made in France, garanti Scotchgard". Ca 48 x 21 x 24 cm.

Slitage, hörn med ställvis hårt slitage. Fläckar. Smuts. Repor. Senare dragkedja.

Auction closed
1 800 SEK
The auction is closed.