WEEKENDBAG, Christian Dior.
Monogrammönstrad canvas med blå läderdetaljer. Invändigt beige canvas, ett dragkedjeförsett fack. Märkt "Christian Dior BAGAGES, made in France, garanti Scotchgard". Ca 48 x 21 x 24 cm.
Slitage, hörn med ställvis hårt slitage. Fläckar. Smuts. Repor. Senare dragkedja.