12 förrättstallrikar, 12 mattallrikar diam 25 cm, 13 assietter, 13 djupa tallrikar, 1 soppterrin, 1 kanna, 1 såskål, 4 ovala uppläggningsfat av olika storlekar, 3 olika skålar. Dekor av bård i svart och guld.
Bruksslitage. Enstaka delar med obetydliga nagg.