Martin Mijtens d.y (van Meytens)

(Sverige/Österrike, 1695-1770)

MARTIN MIJTENS D.Y (VAN MEYTENS) tillskriven, olja på duk.

Porträtt av Stael von Holstein Georg Bogislaus troligen far till G.B.Staël von Holstein, grundaren av Kosta. Duk 90 x 65 cm.

Uppfodrad på duk. Renoverad, krackelyrer, färgbortfall.

More information

Registrerad i Nationalmuseums porträttarkivet nr:1968:132.

Auction closed
10 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed