AXEL SJÖBERG, olja på pannå, signerad samt daterad.
"Dikesgården". A tergo inskription "Målad i Vestragötaland(?) af Axel Sjöberg 1894". 34x50 cm.
Smärre pigmentbortfall och krackelyr.