GIOVANNI BATTISTA PIRANESI, efter, etsning, stämplad Regia Calcografia di Roma, 1800-talets slut.
"Tempio detto volgarm.te di Giano A. Arco detto degl' Argentieri. B. Via che conduce alla Cloaca massima XX 92". Plåtstorlek 47 x 71 cm.
Slitage, spår av veck, små fläckar. Ej examinerad ur ram.