Bland annat Polaroid Supercolor 635CL samt Voigtländer Vitomatic II. Förutom kameror medföljer även ett objektiv Canon Lens E 50 mm 1:35 samt en blixt Vivitar auto thyristor 283. Höjd ca 8-12 cm.
Slitage, repor och stötmärken med materialbortfall. Smuts. Sprickor. Ej funktionstestad samt ej fullständigt genomgånget.