SKÅP, 1900-talets början.

SKÅP, 1900-talets början.

Målat trä. Underdel med räfflade skåpsdörrar och bakomliggande hyllinredning. Mittparti med fack. Överdel med glasade skåpsdörrar samt två lådor. Längd 78 cm, bredd 48 cm, höjd 172 cm.

Bruksslitage. Fläckar. Färgbortfall. Renoverat och kompletterat, senare målning och knoppar.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed