KISTA, 1700-/1800-tal

KISTA, 1700-/1800-tal

Ek. Järnbeslag. På benställning. Längd 57 cm, bredd 42 cm, höjd inklusive benställning 63 cm.

Bruksslitage och märken. Sprickor och avslag. Lagningar. Fläckar och färgrester. Rost. Lås saknas. Senare benställning. Nyckel saknas.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed