Bestående av; 1 tekanna, 1 sockerskål, 1 gräddkanna, 8 + 2 kaffkoppar (5 + 3 fat) 3 + 4 tekoppar med fat (en kopp utan fat), 7 assietter, 7 + 6 assietter, 1 ovalt serveringsfat.
Bruksslitage, repor, fläckar, krackelyrer, färgavnötning.