Bestående av;
1 kanna med lock,
1 tillbringare,
2 uppläggningsfat,
2 större skålar,
4 mindre skålar,
1 skål med handtag,
2 ströare,
8 större skålar med handtag,
5 mindre skålar med handtag.
Rund skål med handtag saknar troligen lock, smärre bruksslitage, repor.