Låset stämplad med svensk kontrollstämpel. Tvåradigt. Ø ca 7,30 mm. Var och en rad är tagbar. Längd 42 cm. Totalvikt ca 62 g.
Mindre ojämnheter på ytan. Mindre slitage.