PARTI GLAS, 8 delar. Bl a filbunksskålar, Riihimäki, 1800-/1900-tal.
3 munblåsta med omvikt kant och 3 formgjutna filbunksskålar varav två märka RIIHIMÄKI. Två skålar märkta NOTSJÖ. Två skålar i pressglas märkta NOTSJÖ. Filbunksskålarnas diameter 14-18 cm.
Bruksslitage. Repor.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.