Figurin i form av stående kvinna i vit porslin. Detaljer i mässing, metall och porslin. Höjd ca 33 cm. Längd ca 28 cm.
Jämt slitage. Glasyrdefekt. Nagg. Repor. Fläck. Lagningar. Smuts.