ESTER HELENIUS, 3 litografier ur mappen "La Rotonde", signerade och daterade 1920.
"Fredriksson! Ruotsalainen maalari (Svensk målare)". Bildstorlek ca 23 x 21 cm.
"Ranskalainen taiteilija Dôme kahvilasta" (Fransk konstnär från Dôme café). Bildstorlek ca 30 x 24 cm.
"Café de la Rotonde à Boulevard Montparnasse". Bildstorlek ca 27 x 22,5 cm.
Gulnade, smärre fläckar. Ej examinerade ur ram.
La Rotonde, 105 Boulevard du Montparnasse, 75006 Paris, Frankrike.