SERIETIDNINGAR, 76 st Dagobert, Blondie, Lilla Fridolf, Hacke Hackspett, Tuff och Tuss, Rasmus Nalle mfl. 1950-/60-tal.

Dagobert: Nr 1, 6, 8, 9 1960, Nr 2, 3-4 1961.
Lilla Fridolf: Nr 2, 3, 6, 7, 9, 10 1960, Nr 4, 8, 10, 13 1961, Nr 1, 2 (2 st), 3, 4-5, 8 1962, Nr 2, 3 1963, Nr 1, 4-5 1964, Nr 15 1969.
Blondie: Nr 22, 1956, Nr 1 1957, Nr 2 och 23 1958, Nr 6 1959 (2 st), Nr 2, 6 (2 st), 18,19,24 1959, Nr 4, 6, 9 1960, Nr 2, 3 1961.
Daffy: Nr 16 1960, Nr 2 och 19 1962.
Storklas och Lillklas: Nr 6 1957, Nr 2 och 5 samt 6 1958.
Teddy: Nr 6, 1959.
Hacke Hackspett: Nr 41 1959.
Pelle Svanslös: Nr 7 1965.
Mästerkatten på äventyr i tusen och en natts land Nr 2 1957.
Hacke Hackspett och hans vänner, okänt nummer, tryckt 1956.
Fix och Foxi: Nr 8 1958, Nr 5 och 12 1959.
Tuff och Tuss och deras vänner: Nr 1, 5, 10 1957.
Klumpe Dumpe: Nr 2, 9 1958, april 1957, maj och september 1956.
Osynliga klubben med Chefen och Hönebjär: Nr 4 1959.
Illustrerade Klassiker: Glasberget, Guldlock och de tre björnarna, Kalle och bönstjälken samt Lycklige Hans.
Pippilotta: 1958.
Rasmus Nalle: Nr 2 1954, Nr 9 1958, Nr 7 1956.
Illustrerade Klassiker: Nr 53 Den svarta tulpanen.
Mad: Nr 11 1967.

Slitage. Vissa med skador och påskrifter. Ej genomgångna.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.