BARSKÅP, 1900-talets andra kvartal.

Fanerat i mestadels betsad björk. Svartmålad skiva. Skåpsdörrar med bakomliggande barinredning. Underliggande låda. På hjul. Längd 70 cm, bredd 40 cm, höjd 71 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Fläckar. Märken. Senare målning av skivan. Baktill fanerbortfall. Hjul lösa samt med skador, rullar ej.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed