BYRÅ, så kallad "Chest on chest", England, 1800-talets första hälft

Fanerad i mahogny. 8 lådor varav 2 mindre. Utdragbar skrivklaff. Handtag och nyckelskyltar i mässing. Krön med mönsterbård. Bredd 113, djup 55, höjd 186,5cm.

Bruksslitage. Maskstungen. Sprickor. Märken. Lister saknas. Lös list medföljer. Nyckel saknas.

Auction closed
8 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed