JULSERVIS, 84 delar, porslin, "Noel", Royal Grafton, England, 1900-talets andra hälft.

Dekor av järnek, enbär och kottar, med guldfärgad kant.
10 st kaffekoppar med fat, samt 2 st fat extra.
3 st muggar.
1 st gräddkanna.
1 st sockerskål.
12 st mindre assietter.
12 st större assietter.
13 st skålar, diameter 15 cm.
12 st mindre mattallrikar, diameter 25 cm.
12 st större mattallrikar, diameter 27,5 cm.
2 st djupa uppläggningsfat.
2 st flata uppläggningsfat, längd 34 cm.
1 st karott.
1 st såssnipa.

Smärre bruksslitage.

Auction closed
4 500 SEK
The auction is closed.