Pardörrarna samt sidorna med dekor av rombformade fält. Bakomliggande hyllplan. Bredd 148 cm, djup 49 cm, höjd 114 cm. Nyckel finns. Nyckel finns.
Kompletteringar, senare bemålning, ytsmuts, sedvanligt slitage, smärre ytskador.