Teakfanerad skiva och underrede i ek. Etikettmärkt. Längd 134, bredd 85, höjd 73 cm. Två utdragbara skivor à 57 cm.
Bruksslitage. Smärre repor. Mindre färgskillnad mellan skiva och utdragbara skivor. Utdragbara skivor kärvar något. En plugg saknas.