Skärslipat glas med gulddekor. Karaff, fem glas och bricka. Höjd på karaff 19,5 cm, höjd på glas 8 cm, längd på bricka 24 cm.
Slitage. Större nagg. Genomgående sprickor och flera lagningar på bricka.