Åtta koppar med fat, höjd 8,5 cm. Tolv assietter, diameter 19,5 cm. En kaffekanna, en tekanna, en gräddkanna samt en sockerskål med lock, höjd 6,5 - 22 cm. Fyra extra fat medföljer.
Bruksslitage. Fem koppar och gräddkanna med glasyrsprickor. En kopp, ett fat samt en assiett med nagg. Enstaka delar med krackeleringar. Mindre tillverkningsdefekter.