FREDRIK WRETMAN, färglitografi, signerad med blyerts och numrerad 71/150.
"Metro". 19 x 26 cm, bladstorlek 58,5 x 43 cm.
Oramad. Mjuka hanteringsveck i övre delen av bladet. Två mm-stora fläckar i övre delen av bladet, förmodligen rester av färg från tryckningen.