Låda samt skärm i koppar. Ben och lampans fästanordning i svartlackerad metall. Blombord längd 82, bredd 23, höjd 48 (inkl lampa 88) cm.
Visst slitage med repor och anlöpningar. Ärgningar på lådans insida. Lampa ej funktionstestad