Tre stycken i porslin med cylindrisk form, varav en nedåt avsmalnande. En i agat. Två med lösa lock. Höjd ca 9-5,5 cm.
Slitage, repor. Ett lock med skador. Mindre sprickor och enstaka nagg vid fotringar.