VITRINSKÅP, "Sofiero", rokokostil, K.A. Roos, Helsingborg, 1900-talets slut.

Målat trä. Två delar. Underdel med skåpsdel samt två lådor med metallbeslag. Överdel med glasade skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning samt belysning. Svängt krön. Brickmärkt. Längd 137 cm, bredd 39 cm, höjd 202 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Belysning ej funktionstestad.

Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed