BOK, två delar i en vol, "Berättelse om de upptäckter...Söderhafwet..." av De Freville, Uppsala 1776.

Troligen samtida halvfranskt skinnband. Utvikbar karta.

Slitage. Fläckar. Skador på bokbandet. Ej fullständigt genomgången. Påskrifter.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.