2 kannor med handtag i bambu, höjd 22 och 14 cm. Sockerskål, höjd 7 cm, 10 moccakoppar med fat, koppens höjd 5 cm.
Smärre slitage. Delvis sliten förgyllning. 2 koppar med litet nagg. Ena kannans lock med lagning.