Fäste i mässing med lejonkappa. Tveeggad klinga med två blodrännor. Dekor med texten "Konungen" och "Fäderneslandet". Balja av svartmatterat stål. Med portopé. Längd 94cm.
Slitage. Repor. Rost på balja.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.