Bärhandtag på vardera sida. Invändigt klädd i textil. Längd ca 76 cm, bredd 44 cm, höjd 37 cm.
Slitage. Märken, repor. Fläckar. Skavd. Rostangrepp. Invändigt skador samt fläckar på textilen.