Båda med svängd tveeggad klinga samt balja i trä. Sabel med fäste i metall samt klinga med skarp ås, längd ca 92. Kukri med fäste i trä. Längd ca 90 cm. Måtten är inklusive balja.
Slitage, repor och stötskador. Flertalet skador. Rostangrepp.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.