Stomme i gulmetall med fem ljusarmar. Tonade glaskupor med frostad växt- och fjärilsdekor. Signerad "Glössner Co Komp. Notini". Diameter 70 cm.
Bruksslitage. Mindre anlöpningar och flisor/smärre nagg. Stomme samt två kupor något löst sittande. Ej funktionstestad.