BORD samt 4 STOLAR, teak, JCA Jensen, Knud Andersen Aarhus, Danmark. 1950-tal.

Teakfanér. Kvadratiskt bord med utdragsskivor, längd 100 x 100 + 49x2, höjd 73 cm. Stolar med svart skinnklädsel, brännstämplade.

Slitage. Fläckar. Något intorkad stoppning.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed