KANDELABRAR, ETT PAR, delvis förgylld mässing, empire, 1800-talets början.

En kandelaber för fem eller ett ljus. Tredelad fotplatta. Höjd 51,5 cm.

Lagningar, ärg, lösa fogar, slitage. En skruv fattas, senare skruvar. Spår av stearin.

Auction closed
1 000 EUR
The auction is closed.