SALT och PEPPARKVARN samt SYRSASK, buffelben. Kina, 1900-tal.

Rik dekor i relief av figurscen. Kvarn- och strö-montering av mässing. Höjd 10-13 cm.

Slitage, kvarnen ej komplett. skruv saknas.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed