VÄSKA och PLÅNBOK, Cartier.
Axelremsväska och plånbok i svart läder med detaljer i gulmetall.
Väskan med tre fack, varav ett dragkedsförsett, och två innerfickor, varav en dragkedsförsedd samt en ytterficka.
Plånboken med tre sedelfack, ett dragkedsförsett fack, ett myntfack samt plats för två kort.
Märkta "Cartier Paris" samt "MADE IN FRANCE FOR CARTIER".
Bredd 25,5 cm, höjd 16 cm, djup 6,5 cm. Plånbokens 18 cm x 10-28,5 cm.
Plånboken med smärre bruksslitage. Väskan med en fläck på baksidan och skador i fodret.