Mindre kanna samt kärl med två handtag, geometrisk dekor, längd 11-13, skulpturfragment i form av kvinnohuvud med rester av bemålning, höjd ca 3 cm.
Slitage, nagg, kärlen med lagningar och färgbortfall. Huvudet limmat på sockel.