SKRIVSKÅP, 1700/1800-tal.

SKRIVSKÅP, 1700/1800-tal.

Furu. Uppsvängt krön. Parställda skåpdörrar med bakomliggande hyllplan. Underdel med skrivklaff med bakomliggande skrivinredning. Front med lådor. Längd 115 cm. Djup 49 cm. Höjd 202 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Märken och repor. Avlutad. Senare beslag. Nyckel passar ej. Torrsprickor. Renoverad och kompletterad. Låshus saknas i lådorna. Maskstunget.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed