De flesta stämplade WSn, Bror Oskar Wilhelm Svensson, Malmö, 1947.
Bestående av:
12 matgafflar, L 20,
12 matknivar, L 25,
12 matskedar, L 20,
12 förrättsgafflar, L 17,5,
12 förrättsknivar, L 21,
12 förrättsskedar, L 18,
12 smörgåsgafflar,
12 smörgåsknivar,
12 kaffeskedar
2+2 smörknivar.
Bruksslitage.