LODREGULATOR/VÄGGPENDYL, nyrenässans, Gustav Becker. 1800-talets slut.
Mahognyfaner, mörkbetsade detaljer, krönande örn. Vit emaljurtavla märkt GB med ankare och sluten krona. Höjd 123, bredd 44 cm. Pendel och lod medföljer. Nyckel finns.
Bruksslitage. Fanerskador. Ej funktionstestad. Smärre avslag.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.