PARTI SILVER, 1800- och 1900-tal. Vikt 514 g.

Sex punschmuggar, GAB, Stockholm 1959 och 1975, höjd 5cm. Sockerskål och gräddkanna, Birmingham, 1913 och 1915, höjd 6 - 6,5 cm. En mindre bricka. längd 21 cm. Två mindre, genombrutna skålar, längd 9 cm. Ett litet fat, längd 8 cm. En penna, längd 18,5 cm.

Bruksslitage, anlöpningar och mindre bucklor. Sockerskål med något skev. Gravyrer. En skål med mindre bristning. Penna saknar stift.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed