Lackerad metall i form av blad. Sladdar klädda i textil.Tre ljuspunkter. Diameter 45. Lampfästenas höjd ca 6. Sladdlängd ca 290 cm.
Ej funktionstestad. Ytskikt med slitage. Repor och märken. Textil med slitage. Takfästen saknas.