LITOGRAFIER, 112 st. Ur "Svenska Fåglar", av Bror Hallberg, Magnus och Wilhelm von Wright. 1900-talets första hälft.
Tryckta hos Förlaget Svenska Fåglar (Ivar Baarsen), Stockholm. Text om fågelarterna medföljer. Skyddsomslag i papper medföljer. Bladstorlek ca 39x29 cm.
Något gulnade. Ej genomgångna. Omslagen med skador, revor och veck.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.