Rokoko

(Sweden)
Rokoko
(Sweden)

SKRIVBORD, rokoko, 1700-tal.

Målat. En låda i sarg. Svängda ben, profilerade sarger. Längd 118. Bredd 68. Höjd 75 cm.

Senare målning och beslag. Omarbetat med senare låda. Repor och märken. Möjligen senare skiva. Någon infästning till skivan saknas.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed