Soffa, två fåtöljer samt bord. Vitlackerade, med lösa sitt- och ryggdynor, bord med glasskiva. Mässingsskodda ben. Plakettmärkta. Soffans längd 156 cm. Bordets diameter 100, höjd 60 cm.
Bruksslitage. Repor. Märken. Möjligen limrester.